PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735187}

Mr. Mercedes

7,5 5 924
oceny
7,5 10 1 5924
6,5 4
oceny krytyków
Mr. Mercedes
powrót do forum serialu Mr. Mercedes

Od pierwszego odcinka wiadomo było, że konwencja gdzie "kot ugania się za myszką" jest dobra tylko na jeden sezon. Co nowego może wnieść kolejny sezon aby móc utrzymać atrakcyjność? Po ocenach pierwszych odcinków drugiego sezonu na IMDB już widać, że jest gorzej. Jeżeli chodzi o zachowanie policyjnych procedur, to są one rażąco pomijane na potrzebę uzasadnienia działalności głównego bohatera. Pod tym kątem serial wymaga dozy naiwności od widza. Obejrzę kilka odcinków sezonu 2 ale nie gwarantuję, że dotrwam do końca.

ocenił(a) serial na 7
noideas

Pierwszy sezon to pierwsza książka, King napisał 3 części tego, z czym druga jest pominięta i biorą się od razu za tom nr. 3, tak więc historia ma ciąg dalszy i jest już bardziej w kingowskim stylu - czytaj więcej horroru a mniej kryminału.

jaffat

Właśnie oglądając drugi odcinek, jak zobaczyłam pomarańczowe tablety zastanawiałam się czy oni od razu przeszli do 3 tomu. A tu się okazuje, że tak. Szkoda

jaffat

Horroru? Chyba sci-fi z tym pulpitem komputerowym i sterowaniem pielęgniarką. Dla mnie drugi sezon jest tak żenujący, że zastanawiam się czy jest sens w ogóle to dalej oglądać.

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Dokładnie, dobrnąłem do 4 odcinka drugiego sezonu i już nie mam ochoty tego gniotu dalej oglądać. A szkoda.

max242

Przebrnąłem do końca. Dwa ostatnie odcinki całkiem niezłe.

ocenił(a) serial na 7
perun_6

trzeci próbuje ratować serię, ale nie ma już tego "czegoś"... Trąca nudą

ocenił(a) serial na 5
jaffat

I to mnie właśnie odrzuca od dalszego oglądania. Poziom pierwszej części (sezonu) był zbyt wysoki, żeby teraz zejść do w sumie pozwalającej na wszystko konwencji sci-fi horror. Szkoda Glessona na taką produkcję. Osobiście nie ciągnę dalej oglądania.

ocenił(a) serial na 8
jaffat

Gdyby sfilmowali książkę per sezon, to by było coś. Drugi tom książki podszedł mi najbardziej z trylogii

ocenił(a) serial na 7
noideas

To chyba pierwszy serial, w którym chciałem, żeby odbiegł od książkowego pierwowzoru (chodzi oczywiście o 2 sezon). O ile "Mr. Mercedes" i "Znalezione nie kradzione" to książki może nie wybitne, ale czytało je się całkiem nieźle, to "Koniec warty" przez dodanie wątków "horror-owych" stał się potworkiem, przez który ciężko było przebrnąć.

ocenił(a) serial na 6
noideas

A po co trzeci?

JOANNA108

Żeby zekranizować drugi tom trylogii:)

ocenił(a) serial na 6
michax77

A, to jeszcze się sezony kolejne zapowiadają pewno?

JOANNA108

Na razie nie wiadomo, dopiero poleciał 1 odcinek 3 serii. Pewnie okaże się po emisji całości. Wydawałoby się, że nie, bo adaptacją tomu trzeciego była 2 seria, czyli książki się skończyły scenarzystom, ale mogą wymyślić kolejne sprawy/śledztwa bez związku z książkami. Książek nie czytałem, ale z tego co wiem, to pomieszali specjalnie z kolejnością, bo w tomie drugim nie ma w ogóle psychola, wraca Pan Mercedes w książce trzeciej.

ocenił(a) serial na 7
noideas

Drugi sezon to nieporozumienie więc trzeciego już nie oglądałem.

ocenił(a) serial na 9
noideas

Dla fanów Kinga - must have!!! Pierwszy sezon coś innego kryminalnego. Drugi sezon bardziej w stylu Kinga, kto go nie lubił czytać nie zrozumie . Trzeci sezon to piękny twist. Miłość do książki ukochanego pisarza. Coś pięknego zabawny z czarnym humorem wplatanym w stylu Kinga. Me gusta, aż dziw, że trafiłam na niego dopiero teraz. Mega pozytyw!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones