PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848270}

Zemsta rewolwerowca

The Harder They Fall
5,1 5 699
ocen
5,1 10 1 5699
5,8 5
ocen krytyków
Zemsta rewolwerowca
powrót do forum filmu Zemsta rewolwerowca

Ciekaw jestem jak byłby komentowany film, w którym główne role graliby wyłącznie biali, dodatkowo mordujący czarnych... :P Netflix kocha takie skrzywione, lewacko poprawne gnioty...Ale to tylko moja opinia...

lukasbo

Obejrzyj sobie stare westerny z czasów segregacji, tam masz samych białych

mistrz_sheldon

Booo lewaczku.

paszanos

Dziękuję.

ocenił(a) film na 4
paszanos

Booo prawiluchu

amerigo

"Robić coś na lewo" - Robić nieuczciwie. Dziwne, że nikogo to nie dziwi ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mistrz_sheldon

Bo tam zasadniczo byli biali ;)

ocenił(a) film na 4
lukasbo

"Zasadniczo" Europejczyk mało wie na temat Dzikiego Zachodu. Jedyną wiedzę czerpiemy z filmów fabularnych, czasem zdarzy się jakiś dokument. Najgorzej jeśli są to filmy z lat 60-tych i wcześniejszych, gdzie nawet Indian grali biali aktorzy.

mistrz_sheldon

Bo to biali zdobywali Dziki Zachód nie Afrykanie

ocenił(a) film na 9
villemo75

Ale dziwnym trafem gros kowbojów to byli czarnoskórzy.

ocenił(a) film na 1
Iwona_Klich

szczególnie Calamity Jane

ocenił(a) film na 4
markin

Ojej, Calamity Jane była jedynym kowbojem na Dzikim Zachodzie! :D
Szacuje się, że po wojnie secesyjnej 20-25% kowbojów, to byli czarni. Byli też bandytami i stróżami prawa, być może nie tak znanymi jak biali, ale jednak byli. Ten film to coś jak laurka dla wszystkich czarnoskórych, którzy wyróżnili się czymś szczególnym w tamtych czasach, np. byli pierwszymi ze swojej rasy w danej profesji. Warto poczytać, bo to ciekawe historie. W większości odmienne od tych w filmie.

ocenił(a) film na 4
villemo75

To nie jest film "o zdobywaniu Dzikiego Zachodu", raczej o jego zmierzchu.

ocenił(a) film na 1
mistrz_sheldon

i co to ma niby udowodnić, że czarni nie są rasistami ? Bo są

markin

A co ma to do mojej wypowiedzi?

ocenił(a) film na 1
lukasbo

była by to historia oparta na faktach a nie film fantasy

Krzysztof_Trubicki

Dokładnie. Na siłę chcą uszczęśliwić czarnych. Niech zrobią film osadzony w dzisiejszych czasach w USA, to się będzie zgadzało, jak czarni napadają na białych.

ocenił(a) film na 9
Krzysztof_Trubicki

Ale to jest film o prawdziwych postaciach historycznych. Większośc kowbojów to byli zresztą nie-biali. To że ty nie znasz historii - nie jest to winą twórców...
Ucz się historii z książek a nie westernów z lat 50-70

Iwona_Klich

Ale czarnych kowbojów było do 25% maksymalnie, a nie jak w filie 90%.

ocenił(a) film na 1
Iwona_Klich

chyba w na wiki czarna pantera tam taką historię sobie poczytasz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
lukasbo

Kolejny rasistowski film od Netflixa.

ocenił(a) film na 1
kryslav

Totalny rasizm i kpina z widza

ocenił(a) film na 8
PabloPicasso

Co dla ciebie w ogóle to oznacza..Co za różnica czy bialy czy czarny..jak pojedziesz do Chin to będziesz narzekał na to że za dużo żółtych..Film o czarnych miastach to raczej ciężko tam o białych..

ocenił(a) film na 6
lukasbo

Skąd się wzięło takie durne używanie słowo "lewak"? Wcześniej w tych środowiskach pewnie mówiono "Żyd", albo "untermensch", tudzież mason. Taki analfabetyzm międzypokoleniowy?

per333

http://www.poradnikjezykowy.uw.edu.pl/wydania/poradnik_jezykowy.768.2019.09.06-A .Niepytalska-Osiecka.pdf
Poczytaj :D

ocenił(a) film na 6
lukasbo

Przeczytałem. I potwierdziło się to znaczenia, które znałem wcześniej. Lewactwo czyli skrajna lewica. Przedwojenni komuniści tak nazywali swoich konkurentów po lewej stronie, ale definicja wskazuje, że to oni dobrze pasowali do tego określenia. Lewak czyli przedstawiciel skrajnej lewicy, nie był socjaldemokratą, lecz zaciekłym przeciwnikiem demokracji liberalnej. Uznawał rządy tzw. dyktatury proletaryatu za optymalne, później takie rządy nazywano demokracją ludową, w odróżnieniu od demokracji liberalnej, pluralistycznej, wielopartyjnej. Lewak to więc np. bolszewik, trockista, maoista, ale już niemiecka SPD, szanująca reguły demokracji liberalnej, to tylko zwykła lewica, z tą skrajną nie mająca nic wspólnego.

per333

'Robić coś na lewo" znaczy robić nieuczciwie, czego nie rozumiesz? Że lewa strona chce nic nie robić, a dostać wszystko, a prawa chce się sama utrzymywać ze swojej ciężkiej pracy. Nie myl "złych prywaciarzy" z prawicą, bo ja jestem prywaciarzem prawym i nie zatrudniam nikogo. Wiesz czemu? Żeby taki nierób nie przyszedł i nie opowiadał jak to go okradłem z wypłaty na 1500 zł, bo nie wiedział, że to na jego Zus poszło. Ostatnio oglądałem jakąś manifę w stanach i osoby trans twierdzą, że praca im się należy, szacunek im się należy i nie wiadomo co jeszcze, za to tylko, że się urodzili. A ja musiałem i na szacunek pracować i zdobyć wiedzę potrzebną do pracy i nikt mi tego na tacy nie podał. Banda leni co uważa, że wszystko im się należy. A jeśli Ty jesteś inny, czyli uczciwy, no to sorry, ale cała ta reszta społeczności robi Ci złą łatkę, ludzi nie potrafiących nic osiągnąć.

per333

Albo wywiad Jordana petersona z jednym przedstawicielem czarnych, widać z tytułem. Stwierdził, że powinni mieć wszystko ułatwione, ponieważ są 100 lat do tyłu i teraz sznurówek nie potrafią zawiązać. Dlatego trzeba im wszystko ułatwiać i traktować inaczej niż resztę, co jest jawną dyskryminacją. Wiesz nikt tu "zwykłej" lewicy nie neguje, ale ja nie widzę w mediach żadnej zwykłej, są same skrajne, a wy ich popieracie, a potem tłumaczenie, że oni są skrajni, my jesteśmy spoko, ale szacunek za nic nam się należy. Nawet jak taki ćpa całe życie i nic nie robi, to żąda szacunku, bo ma literkę.

ocenił(a) film na 4
per333

To nie wiesz, że prawactwo to głównie niewykształcone cepy? Skąd mają znać znaczenie słów, skoro w szkole się raczej nie przykładali do nauki?

lukasbo

xD jak postacie z tego filmu istniały naprawdę. Tylko historia jest wymyślona a może jednak nie.

ocenił(a) film na 8
lukasbo

Czy w XXI wieku dalej musimy się oburzać, że czarni robią takie filmy, jakie się im podobają? Czarni byli kowbojami, biali byli kowbojami, to normalne, że budowali swoje zamknięte społeczności, zwłaszcza w czasach, w których rasizm wciąż był mocno obecny i bycie innym samotnym było niebezpieczne. Czarni w tym filmie zabijają głównie czarnych, jak padają biali, to z konkretnych powodów, a nie z dziwnego skrzywienia reżysera czy Netflixa. A nawet jakby tak było, to chyba nie trzeba mówić, że czarni byli niewolnikami przez dziwne skrzywienie białych...

Niqlec

Ja p.. To teraz pewnie czekasz na czarnych templariuszy i czarnych samurajów. A co tam fakty a co tam historia. Obrzydzają mnie takie filmy, które na siłę próbują pisać na nowo historię.

ocenił(a) film na 8
Filbo

https://en.wikipedia.org/wiki/Nat_Love - o a co to? Wystarczą 3 minuty z wikipedią, żeby się doszkolić z prawdziwej historii, a nie tej na zdrowy rozum. Tylko dlatego, że kiedyś westerny były tylko z białymi w czystych garniturach, to nie oznacza, że naprawdę tak to wyglądało. Swoją drogę ciekawe jest twierdzenie, że na przełomie XIX i XX wieku nie było w Nowym Meksyku czarnych...

Niqlec

Masz rację.
W 1830, 1840, 1850 i 60-tych latach nie było nic poza Czarnymi kowbojami” - mówi Callies. która prowadzi The Black Cowboy Museum w Rosenberg w Teksasie Chcesz wiedzieć, dlaczego? W Teksasie „kowboj” to imię niewolnika. Biały człowiek nie chciał pracować przy koniach i krowach. Odmówił nazywania się kowbojem.

ocenił(a) film na 4
Filbo

Etymologia terminu "kowboj" jest bardzo ciekawa, ale nie o to biega. Nie ważne jak i na kogo się tak mówiło, poganianiem bydła zajmowali się zarówno czarni, jak i biali. W ogóle historia hodowli bydła i koni w Ameryce zaczęła się od Meksyku, bo to Hiszpanie sprowadzili te zwierzęta. Zatem nie nazwa jest istotna, tylko samo zajęcie poganiacza bydła.

ocenił(a) film na 9
Filbo

Poucz się dzieciaku historii

ocenił(a) film na 7
lukasbo

Gdzie chowają takich prymitywów?

namo

Nie mam pojęcia, matkę może zapytaj :D

ocenił(a) film na 7
lukasbo

Nie znam Twojej mamy, dlatego pytam.. Zawiodła, to na pewno. :/ Może i sama też była ofiarą?

lukasbo

Rasistowskie jest zakłamywanie historii!! Lewicowy chłam i ta zakłamana poprawność polityczna tylko zatruwa i szkodzi. Rasistowskie jest wygładzanie tego jak było, jak ludzie cierpieli, ginęli choćby za kolor skóry. Wygładzanie wypiekszanie historii gdzie młody widz często z braku wiedzy łyka wszystko co mu zostaje wyświetlone. A brzydka prawda zostaje zapomniana, zastąpiona. Niewolnictwo, holokaust, kolonizm połączony z terrorem ludobójstwem choć by w takim Kongo. Zapytaj Belga kim był leopolt II, odp bohater narodowy.

ocenił(a) film na 4
lukasbo

Nie wiem czy wiecie, ale to nie "lewacy" wymyślili rasizm. Wypowiadacie się na tematy, o których nie macie zielonego pojęcia. Nie opierajcie się na tym co system Wam wgrywa, bo to jest bardzo niskie. ;)

ocenił(a) film na 9
lukasbo

Przecież to jest film o prawdziwych istniejący w historii postaciach. Co mieli ich wybielić żeby cie tyłek nie bolał?

ocenił(a) film na 4
Iwona_Klich

Postaci historyczne, ale tylko kilka z nich odpowiada w przybliżeniu postaciom z filmu. Np. Cathay Williams, filmowa Cuffee, była służącą i praczką w armii Unii. Po wojnie secesyjnej przez 2 lata służyła w armii, udając mężczyznę, bo kobiet nie brano, a żołd był niezły.

lukasbo

Przeraż mnie to jak rasistowska jest cebulandia......Ludzie puknijcie się w czoło i poczytajcie troche historii dzikiego zachodu, a zobaczylibyscie ze nawet byli kowboje pochodzenia azjatyckiego. #TopRasistowskiejgadki

Nozix

Oczywiście, że byli. Ale byli mniejszością, tak jak i czarni, czego w filmie jakoś nie widać.

ocenił(a) film na 1
Nozix

trzeba wpierw dowiedzieć się z tej twojej historii co oznaczał kowboj kolego a następnie się odzwyać

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lukasbo

Lubie czasem zajrzeć na filmweb pośmiać się z takich kasztaniarskich komentarzy jak ten i wiele innych pod tym filmem…

wojtek_fyh

A ja żeby trafić na takiego kasztana jak ty :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones