PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104547}
6,2 38 182
oceny
6,2 10 1 38182
4,4 5
ocen krytyków
Sahara
powrót do forum filmu Sahara

tzn kolejne filmy z tym bohaterem, czy ktoś zna tytuły?
bo w opisie jest: "Sahara" jest pierwszym z serii filmów ..."

ocenił(a) film na 8
veneficalupus

"SAHARA" jest drugim filmem na podstawie książki Clive'a Cusslera. Pierwszym był "Wydobyć Titanica". Jeśli chodzi o kontynuację przygód Dirka Pitta, to najprawdopodobniej będziemy mogli ją oglądać dopiero za parę lat. "Sahara", zdaniem krytyków nie odniosła wielkiego sukcesu. Pisarzowi również nie spodobał się film, w związku z czym wytoczył sprawę sądową reżyserowi, który musiał zapłacić ok. 8 mln dolarów kary. Jednak ma on podpisaną umowę z Cusslerem na jeszcze dwie lub trzy adaptacje. Tym razem jak zapowiada reżyser będzie więcej przygody na morzu. Przecież Pitt, to nurek.

ocenił(a) film na 6
veneficalupus

Powinni zrobić "Złoto Inków", ale chyba małe szanse, widać Sahara za mało zarobiła...

ocenił(a) film na 7
veneficalupus

Cussler już na etapie pisania scenariusza zagroził, że jeśli film powstanie to wytoczy proces, ze względu na rażące różnice w stosunku do książkowego oryginału. Jeśli dobrze pamiętam to ostatecznie w filmie nie zamieszczono informacji, że powstał na podstawie książki. Clive się wkurzył i poszedł do sądu. Po całym zamieszaniu autor książek stracił zaufanie do świata filmowego i nie wiadomo czy w ogóle zobaczymy jeszcze jakieś ekranizacje przygód Dirka. Szkoda, bo jest w czym wybierać, a każda książka to materiał na rewelacyjny film przygodowy.

zonk_2

Nie widziałam jeszcze filmu ale czytałam niemal wszystkie części z Dirkiem Pittem. Mam wymagania co do wyglądu poszczególnych bohaterow. Widzialam "Podnieść Titanica" i Richard Jordan w roli Pitta mi się podobał. Miał w sobie coś fajnego. Tak samo jak Jason Roberts w roli admirała Sandeckera. Nie był zly. Wyjątkiem były zielone oczy u Pitta a własciwie ich brak:) Chciałabym żeby sfilmowali wszystkie części z Dirkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones